leczenie kota w przypadku niewydolności nerek

Leczenie w przypadku niewydolności nerek u kota

Leczenie w przypadku niewydolności nerek u kota

Leczenie w przypadku niewydolności nerek u kota. Do wielu chorób oraz niewydolności nerek, może doprowadzić kilka czynników,  miedzy innymi wady wrodzone oraz stany zapalne pęcherza moczowego a także konsekwencje zatrucia związkami chemicznymi. Choroby nerek u zwierząt jak koty, mogą wystąpić zarówno w młodym jak i tym starszym wieku. Koty bardzo często narażone są na pojawienie się chorób nerek. Ryzyko to jest z całą pewnością znacznie wyższe zwłaszcza u kotów w dojrzałym wieku, starszych niż siedem lat. Gdy u naszego kota dochodzi do uszkodzenia nerek, konkretnie do niewydolności nerek bardzo ważne jest szybkie rozpoczęcie leczenia, które może złagodzić albo spowolnić chorobę.

Jest o to bardzo ważne, ponieważ schorzenie nerek spowodować może silne zatrucie w organizmie w konsekwencji prowadzi do śmierć kota.. Postępowanie dotyczące  chorych kotów jest wielotorowe. To, jakie kroki właściwie zostaną podjęte  przez lekarza weterynarii, zależą od stanu klinicznego zwierzęcia. Dlatego koty chorujące na niewydolność nerek, powinien znajdować się pod stałą opieką weterynarza. Leczenie zaczyna się od przyjmowania  odpowiednich leków oraz zastosowaniu właściwej niskobiałkowej i  niskofosforowej diety, a także pozwoli zapewnić naszemu kotu  spokoju i ciepła.

Co z całą pewnością e jest bardzo trudne, ponieważ sama konieczność codziennych zastrzyków i kroplówek, czy też podawania lekarstw, stosowania właściwej diety, jest w zasadzie sama w sobie dojść  stresująca.  Jednakże aby życie naszego pupila zostało wydłużone oraz aby poprawić jego jakoś  życia, warto jest  się starć, by właśnie to uzyskać. Gdy na przykład doszło do uszkodzenia aparat przy kłębuszkowy znajdującego się w nerkach oraz doszło do rozwinięcia się anemii, konieczne może okazać się podanie preparatów, które wiążą fosfor w przewodzie pokarmowym. Kuracja oczywiście jest zależna od kondycji kota oraz  wyniku dodatkowych badań. Jeśli dojdzie już do ustabilizowania pacjenta, którym jest kot należy jak najszybciej wdrożyć odpowiednie postępowanie dietetyczne.

Odpowiednia dieta to taka, która zawiera w sobie niski poziom białka. Która  po pierwsze ma za zadanie wspomagać leczenie choroby a po drugie dostarczać odpowiednich składników odżywczych. Po trzecie musi korzystnie wpływając na zdrowie całego organizmu kota oraz jego samopoczucie. Jako właściciele kotów chorych na niewydolność nerek musimy wiedzieć, że bardzo szybkie rozpoznanie oraz wprowadzenie leczenia, pozwoli nam  spowolnić proces rozwoju choroby u naszego pupila, poprawi także jego  komfort życia.