mocznica u psa

Mocznica

Mocznica

Miejmy na uwadze, że w czasie wywiadu lekarskiego zawsze wiele osób zadaje pytanie: czy zauważyli, aby pupil zdecydowanie więcej pił oraz częściej oddawał mocz? Wskazuje się, że owa informacja staje się bardzo ważna dla każdego lekarza weterynarii, bowiem zwiększone pragnienie staje się jednocześnie objawem dużej ilości chorób. Musimy również zadać zapytanie czym ona tak naprawdę jest oraz czy warto jest ją rozpoznać. O aspekcie mocznicy mówimy w określonym przypadku stwierdzenia za pomocą poszczególnych badań laboratoryjnych dość wysokiego stężenia kreatyniny oraz mocznika we krwi. Pamiętajmy jednak, że owy mocznik jest bardzo drażniącą oraz toksyczną substancją dla naszego organizmu.

Skutkuje to tym, że owy mocznik powstaje w wątrobie, jako tak zwany produkt uboczny przemian białkowych oraz wydalany jest przez nerki naszego zwierzęcia razem z owym moczem. Poza tym owe nerki są również swoistym filtrem, który ,,zużywa się” , a co za tym również idzie pojawiają się pewne zmiany, które doprowadzają jednocześnie do ich nieprawidłowej pracy. W związku z czym we krwi, która nie jest jednak dostatecznie filtrowana w owych nerkach pojawia się zdecydowanie wyższe stężenie przedstawianego mocznika. Jednak musimy mieć na uwadze, że chore nerki nie zagęszczają jednak moczu, który jest zatem wytwarzany w sporych ilościach oraz zwierzak o musi wychodzić na dostępne spacerki.

Ukazuje się, również że to właśnie wzmaga owe pragnienie, zatem skutkuje tym, że sporo pije, znowu produkuje dużo moczu oraz tak bez przerwy. Przedstawia się również, że pojawiają się zupełnie inne dość charakterystyczne objawy: zalicza się do nich dość nieprzyjemny oddech i zmiany zapalne, jak i również nadżerki na dziąsłach. Pamiętajmy zatem, że owy nadmiar mocznika zaczyna się również wydzielać na powierzchni błon śluzowych oraz działa na nie dość drażniąco. Przedstawia się również, że leczenie mocznicy wymaga również intensywnej hospitalizacji, jak i również podawania dożylnie w postaci owej kroplówki ogromnej ilości płynów czy leków moczopędnych. Jesteśmy zatem świadomi, że wiele firm oferuje gotowe karmy, które są odpowiednio zbilansowane, jak i również przeznaczone specjalnie dla psów oraz kotów z ,,przewlekłą niewydolnością nerek”.