idealne zwierzę dla singla - pies

W poszukiwaniu idealnego zwierzęcia dla singla

W poszukiwaniu idealnego zwierzęcia dla singla

Bez względu na to, czy są samotni z wyboru, czy też dlatego, że jak dotąd nie udało się im znaleźć partnera, który na stałe zagości w ich sercach, single często przyznają, że powrót do pustego mieszkania nie jest przyjemnym doświadczeniem. Znacznie weselsza jest perspektywa powrotu tam, gdzie ktoś na nich czeka.

Być może kiedyś będzie to partner, skoro jednak jeszcze się on nie pojawił, warto zastanowić się nad zakupem zwierzęcia, dzięki któremu można będzie wypełnić pustkę i osłodzić samotny czas. Oczywiście, decyzja o zakupie oznacza dopiero początek poważnych dywagacji, jej konsekwencją musi być bowiem określenie, jaki zwierzak powinien pojawić się w naszym otoczeniu. Nietrudno się domyślić, że jest wiele możliwości. Pan pies Gdy mówimy o zwierzęciu, które jest uosobieniem wierności i oddania, zwykle przed oczyma staje nam pies. Jest to pierwsze nasze skojarzenie i trudno dziwić się temu, że jesteśmy do niego tak bardzo przywiązani. Pies jest znakomitą opcją, warto jednak pamiętać o tym, że nie jest maskotką, ale żywym stworzeniem, a co za tym idzie, możemy myśleć o jego posiadaniu przede wszystkim wówczas, gdy dysponujemy odpowiednią ilością wolnego czasu, który będziemy w stanie poświęcić pupilowi. Jeśli często wybieramy się w podróże służbowe, a do domu wracamy późnym wieczorem, szczęśliwy nie będzie ani pies, ani my.

Należy też pamiętać, że każda psia rasa ma swoje własne preferencje, duży pies w niewielkiej kawalerce będzie więc zmęczony i… nieszczęśliwy Pan kot Wiele osób samotnych może się pochwalić kotem jako swoim podopiecznym. Zwierzę te jest skojarzone przede wszystkim z kobietami, jednak również panowie wcale nie stronią od Mruczków i Puszków. Kot to zwierzę różniące się zasadniczo od psa i z pewnością nie wymaga od nas aż tak dużej uwagi jak szczekający przyjaciel. Należy jednak liczyć się z tym, że jest indywidualistą. Możemy być pewni, że nas pokocha i będzie nam oddany, z całą pewnością jednak nie będzie tego okazywał w sposób aż tak wylewny jak pies. Pan gryzoń Czasem potrzeba posiadania zwierzęcia kłóci się z trybem życia, który w istotny sposób utrudnia sprawowanie nad nim opieki. W takim przypadku nie warto decydować się na wielkie zwierzę, znacznie lepiej jest więc pomyśleć o mniejszym, ale przecież równie uroczym stworzeniu. Tu na pierwszy plan wysuwają się gryzonie, w tym zwłaszcza świnki morskie i chomiki. Owszem, nie możemy zapominać o tym, że wymagają one regularnego karmienia i systematycznego zmieniania im wody, nie trzeba jednak obawiać się, że będą bardzo cierpieć z powodu naszej długiej nieobecności w domu.

Następny Post: